STEP UP: ALL IN (3D)

Сите ѕвезди од претходните делови на Step up доаѓаат заедно во брилијантниот Лас Вегас, каде што ќе се борат за победа на натпревар за танци. Доколку успеат, победата ќе значи дефинирање на нивните кариери и исполнување на нивните соништа.

 

 

Режија: Trish Sie

 

Улоги: Ryan Guzman, Briana Evigan, Adam G. Sevani

 

Жанр: Научна-фантастика, акција, авантура, комедија  

 

Траење на филмот: 112 минути

 

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

 

Датуми на прикажување:

 

 

ЧЕТВРТОК      21.08.2014 20.00 ч.
ПЕТОК             22.08.2014 20.00 ч.
САБОТА          23.08.2014 20.00 ч.
НЕДЕЛА          24.08.2014 20.00 ч.
ПОНЕДЕЛ.      25.08.2014 20.00 ч.
ВТОРНИК        26.08.2014 20.00 ч.
СРЕДА            27.08.2014 20.00 ч.

 

 

Цена на влезници: 200 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...