Споменикот на Мајкл Џексон
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Филмот е црна комедија, во која режисерот Лунгулов низ приказната на Берберот Марко се обидува да ни ја прикаже социјалната приказна на неколку карактери и нивната судбина во едно мало место на Балканот. Берберот Марко во еден момент се решава на очајнички потег да го спаси својот брак и со тоа да ја импресионира својата жена Љубинка, а воедно да
го оживее своето гратче кое е на умирање, решава да му подигне споменик на поп идолот Мајкл Џексон.Главните улоги ги толкуваат Борис Миливојевиќ и Драган Бјелогрлиќ, а една од главните улоги од кај нас ја толкува Тони Михајловски, а помали, но значајни епизодни улоги од Македонија имаат Петар Мирчевски и Жаклина Стефковска. Во филмот од останатата актерска екипа играат и Бранислав Трифуновиќ, Наташа Тапушковиќ, Мирјана Kарановиќ, Љубомир Бандовиќ… Филмот се снимаше во Србија и Македонија, а од Македонија во филмот учествуваа и сценографот Kирил Спасески, снимателот на
звукот Игор Поповски, бум-операторот Дарко Бошковски, додека продуцент на филмот е Огнен Антов.

Жанр: Комедија

Траење на филмот:

Режија: Дарко Лунгулов

Улоги: Борис Миливојевиќ и Драган Бјелогрлиќ, Тони Михајловски

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

*проекции во МАЛА САЛА

Датуми на прикажување:

САБОТА 06.12.2014 20.00 ч.
НЕДЕЛА 07.12.2014 20.00 ч.
ПОНЕДЕЛ. 08.12.2014 20.00 ч.
ВТОРНИК 09.12.2014 20.00 ч.
СРЕДА 10.12.2014 20.00 ч.
ПЕТОК 12.12.2014 20.00 Ч.

Цена на влезници: 100 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...