СОСЕДИ 2
Рејтинг 4.6
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.6 супер

NEIGHBORS 2: SORORITY RISING  

На ѕвездите од првиот дел, Сет Роген, Зак Ефрон и Роуз Берн, им се придружува Клои Грац-Морец во филмот „Соседи 2“, продолжението на најпопуларната оригинална комедија во 2014. Николас Столер повторно режира филм за тоа што се случува кога родители ќе се свртат против сестринството во нивната близина.

Жанр: комедија

Траење на филмот : 92 минути

Режија: Nicholas Stoller

Улоги: Seth Rogen, Zac Efron, Rose Byrne, Dave Franco, Chloe Grace Moretz, Selena Gomez

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
31.05.2016 ВТОРНИК во 22:00 ч.
01.06.2016 СРЕДА во 22:15 ч.
02.06.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
04.06.2016 САБОТА во 20:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...