СНОУДЕН
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

SNOWDEN

Сноуден во главната улога со Џозеф Гордон-Левит е напишан и режиран од страна на Оливер Стоун. Сценариото е базирано  на книгите „Сноуден документи: Внатрешната приказна за најбараниот човек во светот“ на Лук Хардинг и „Времето на октоподот“ со Анатолиј Кучерена.

Жанр: Трилер, Биографски

Траење на филмот : 135 минути

Режија: Oliver Stone

Улоги: Joseph Gordon-Levitt, Shailene Woodley, Melissa Leo, Nicolas Cage

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
04.10.2016 ВТОРНИК во 22:15 ч.
05.10.2016 СРЕДА во 22:15 ч.
06.10.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
07.10.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.
19.10.2016 СРЕДА во 22:15 ч.

 

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...