СНЕЖНО ВРЕМЕ (3D)
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

SNOWTIME!

За да се забавуваат за време на зимскиoт распуст, децата од едно мало село се одлулуваат да имаат масивна борба со снежни топки. Лук и Софи, двајцата 11 годишни, стануваат лидери на спротивни страни. Софи и нејзината група ја бранат снежната тврдина одгрупата на Лук. Таа страна што ќе ја окупира тврдината до крајот на зимскиот распуст, ќе победи.

Жанр:  семеен, анимиран

Траење на филмот : 88 минути

Режија: Jean-François Pouliot, François Brisson

Улоги: Mariloup Wolfe, Sophie Cadieux, Hélène Bourgeois Leclerc, Nicholas Savard L’Herbier

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:

13.02.2016 САБОТА во 18:00ч.
14.02.2016 НЕДЕЛА во 18:00 ч.

Цена на влезниците: 200 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...