Снежно кралство 3D  Frozen

Снежно кралство 3D

Frozen

 

Испириран од бајката „Снежната кралица“ на Х.К. Андерсен, Дизни не води на нова зимска авантура! Бестрашната оптимиска Ана се здружува со Кристоф на легендарно патување низ снежни и ледени предели во потрага по сестра и Елса, каде ќе го запознаат смешниот снешко Олаф.

 

Жанр: Анимиран/Цртан.

Траење на филмот: 108 мин.

Режија: Jennifer Lee

Улоги: Kristen Bell, Josh Gad, Idina Menzel

 

Термини на прикажување:

Сабота (21.12.2013) – термин 12.00 ч.

Недела (22.12.2013) – термин 12.00 ч.

Четврток(26.12.2013)- термин 18.00 ч.

Петок (27.12.2013)- термин 18.00 ч.

Недела (29.12.2013) – термин 12.00 ч.

Понеделник (30.12.2013)- термин 18.00 ч.

 

Цена на влезници: 200 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...