СНЕЖНАТА КРАЛИЦА 2: СНЕЖНИОТ КРАЛ (3D)
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Snezhnaya koroleva 2: Snezhnyy korol (3D)

Откако им помогна на Герда и Кај, симпатичниот трол Орм се врати во својата земја. Тој не можи да се помири со животот како рудар и со секојдневните неправди кои мора да ги трпи. Орм својот излез го гледа во венчавка со принцеза, па започнува сите да ги мами со приказната дека неговата судбина е да се ожени со принцеза. Но, со секоја лага која ја изговара, неговиот лош двојник, Снежниот крал, станува се поголем и посилен. Низ неволјите Орм ќе научи дека пријателите, среќата и вистинската љубов не можат да се освојат со лаги.

Жанр: Анимиран
Траење на филмот: 78 мин.
Технологија: 3D
Режија: Aleksey Tsitsilin
Улоги: Anna Shurochkina, Ivan Okhlobystin, Anna Khilkevich

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:

ПЕТОК 23.01.2015
18.00 ч.
НЕДЕЛА 24.01.2015
18.00 ч.
САБОТА 30.01.2015
18.00 ч.
НЕДЕЛА 01.02.2015
18.00 ч.

Цена на влезници: 200 денари
Цена со фамилијарен попуст: 170 денари (за три или повеќе купени влезници)

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...