СНЕЖНАТА КРАЛИЦА 2: СНЕЖНИОТ КРАЛ (3D)
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Snezhnaya koroleva 2: Snezhnyy korol (3D)

Откако им помогна на Герда и Кај, симпатичниот трол Орм се врати во својата земја. Тој не можи да се помири со животот како рудар и со секојдневните неправди кои мора да ги трпи. Орм својот излез го гледа во венчавка со принцеза, па започнува сите да ги мами со приказната дека неговата судбина е да се ожени со принцеза. Но, со секоја лага која ја изговара, неговиот лош двојник, Снежниот крал, станува се поголем и посилен. Низ неволјите Орм ќе научи дека пријателите, среќата и вистинската љубов не можат да се освојат со лаги.

Жанр: Анимиран
Траење на филмот: 78 мин.
Технологија: 3D
Режија: Aleksey Tsitsilin
Улоги: Anna Shurochkina, Ivan Okhlobystin, Anna Khilkevich

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:

ПЕТОК 23.01.2015
18.00 ч.
НЕДЕЛА 24.01.2015
18.00 ч.
САБОТА 30.01.2015
18.00 ч.
НЕДЕЛА 01.02.2015
18.00 ч.

Цена на влезници: 200 денари
Цена со фамилијарен попуст: 170 денари (за три или повеќе купени влезници)

Поврзани објави

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

Leto kada sam naučila da letim „Летото кога научив да летам“ е нежна приказна за созревањето и помирувањето. Дванаесетгодишната Софија (Клара Хрвановиќ) сонува за кампување со друштвото и за својот прв бакнеж. Сепак, приморана е летото да го помине во трошната семејна куќа на Хвар, со својата...

TOP GUN: МАВЕРИК

TOP GUN: МАВЕРИК

Top Gun Maverick По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва. Жанр:Акција, Драма Траење на филмот :  131 минути Режија...

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...