СНАЈПЕРИСТ
Рејтинг 4
Вкупен рејтинг од 7 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.0 супер

American Sniper

Крис Кајл е испратен во Ирак да ги штити своите соборци. Наскоро го добива надимакот Легенда и станува наделеку познат. Наспроти животната опасност, Крис одработува четири мисии во Ирак следејќи го мотото на американската морнарица- не оставај ни еден човек позади себе. Откако ќе се врати дома кај својата сопруга и деца, Крис сфаќа дека се работи за војна во која не може да победи.

Жанр: Драма, Воен

Траење на филмот: 133 мин.

Режија: Clint Eastwood

Улоги: Bradley Cooper, Sienna Miller, Jake McDorman

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
ЧЕТВРТОК 19.02.2015 22.15
ПОНЕДЕЛНИК 23.02.2015 22.15
ВТОРНИК 24.02.2015 22.15
СРЕДА 25.02.2015 22.15

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...