СЛАТКИ СОНИШТА
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

FAI BEISOGNI

Мајката на Масим умира. Овој трагичен случај го прогонува јунакот низ детството и годините во кои пораснал. Подоцна станува новинар, и го прати случувањето во Сараево во 1993год. Потоа станува спортски новинар. После смртта на неговиот татко, Масимо, сега веќе израснат човек, се соочува со вистината која е сокриена од него 30 години. Со малко неочекуван наслов, доајенот на Италијанската кинематографија Марко Белокио сними нежен филм, полн со емпатија, враќајки се на клучните теми кои го обележаа неговото педесетгодишно филмско создавање. На неговото дело посебно имаат влијание нестабилноста на фамилијата и недоволната љубов од неговата мајка.

Жанр: драма

Траење на филмот : 134 минути

Режија: Marco Bellocchio

Улоги: Bérénice Bejo, Emmanuelle Devos

Возрасна категорија: 

Дистрибутер: МЦФ МКД

Датуми на прикажување:
03.02.2017 ПЕТОК во 22:00ч. 

Цена на влезниците:  100 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...