ШУМАТА НА УЖАСОТ

THE FOREST

Во длабочината на шумата Aokigahara, во Јапонија, каде што луѓето одат за да си го одземат животот, млада американка се соочува со мистичен неистражен терен со цел да ја најде својата исчезната сестра.

Жанр: Хорор

Траење на филмот : 88 Минути

Режија: Jason Zada

Улоги: Natalie Dormer, Taylor Kinney, Yukiyoshi Ozawa

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
14.01.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
15.01.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.
16.01.2016 САБОТА во 20:00 ч.
17.01.2016 НЕДЕЛА во 22:30 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...