Штрумфови 2 3Д  (синхронизиран)  The Smurfs 2 3D

Штрумфови 2 3Д (синхронизиранThe Smurfs 2 3D

Штрумфовите се здружуваат со нивните човечки пријатели за да ја спасат Штрумфета, која е киднапирана од лошиот Гаргамел.

Жанр: Анимиран/Цртан.

Траење на филмот: 105 мин.

Режија: Raja Gosnell

Улоги:  Neil Patrick Harris, Jayma Mays, Katy Perry

Синхронизација: Никола Ристановски, Зорица Панчиќ, Сашко Коцев, Дејан Лилиќ, Гораст Цветковски, Нино Леви, Ѓокица Лукаревски, Гоце Тодоровски, Томе витанов, Петар Арсовски, Јана Руси, Борче Начев, Александар Алексовски, Розета Арсова, Трајче Ѓеоргиев.

Почеток на прикажување: од 28.10.2013(понеделник) до 31.10.2013 (четврток) и 02.11.2013 (сабота) 03.11.2013(недела)

Термин: 17.00 часот(понеделник, четврток), 11.00 часот(сабота, недела) (3д)

Цена на влезници: 200 денари

Поврзани објави

НЕДЕЛА НА ШПАНСКИ ФИЛМ

НЕДЕЛА НА ШПАНСКИ ФИЛМ

Центар за култура Битола и Амбасадата на Кралството Шпанија имаат чест да Ве поканат на отворањето на филмскиот циклус: НЕДЕЛА НА ШПАНСКИ ФИЛМ 2021 Отворање: петок 22.10.2021 г. МАЛА САЛА почеток: 20.00 ч. филм: Омега/ Omega Бројот на места во салата е ограничен, поради тоа Ве молиме да...

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...