ШИФРА ВУЈЧЕ
Рејтинг 4.3
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.3 супер

MAN FROM U.N.C.L.E

Во екот на Студената војна,мистериозна криминална организација планира да употреби нуклеарно оружје и технологија за да ја наруши кревката рамнотежа помеѓу Соединетите Американски Држави и Советскиот Сојуз.
Агент на ЦИА (Henry Cavill) и агент на КГБ (Armie Hammer) се принудени да ги остават настрана нивните непријателства и да работат заедно за да ги сопрат злосторниците.Водач на дуото е ќерка на изчезнат германски научник,кого морат да го пронајдат што поскоро за да се спречи глобална катастрофа.

Жанр: Трилер, Акција

Траење на филмот:

Режија: Guy Ritchie

Улоги: Henry Cavill, Armie Hammer, Hugh Grant, Alicia Vikander

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
четврток 20.08.15 20:00ч.
петок 21.08.15 20:00ч.
сабота 22.08.15 22:00ч.
недела 23.08.15 22:00ч.
понеделник 24.08.15 20:00ч.
вторник 25.08.15 20:00ч.
среда 26.08.15 20:00ч.

ЦЕНА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ -150 ден.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...