ШИФРА ВУЈЧЕ
Рејтинг 4.3
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.3 супер

MAN FROM U.N.C.L.E

Во екот на Студената војна,мистериозна криминална организација планира да употреби нуклеарно оружје и технологија за да ја наруши кревката рамнотежа помеѓу Соединетите Американски Држави и Советскиот Сојуз.
Агент на ЦИА (Henry Cavill) и агент на КГБ (Armie Hammer) се принудени да ги остават настрана нивните непријателства и да работат заедно за да ги сопрат злосторниците.Водач на дуото е ќерка на изчезнат германски научник,кого морат да го пронајдат што поскоро за да се спречи глобална катастрофа.

Жанр: Трилер, Акција

Траење на филмот:

Режија: Guy Ritchie

Улоги: Henry Cavill, Armie Hammer, Hugh Grant, Alicia Vikander

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
четврток 20.08.15 20:00ч.
петок 21.08.15 20:00ч.
сабота 22.08.15 22:00ч.
недела 23.08.15 22:00ч.
понеделник 24.08.15 20:00ч.
вторник 25.08.15 20:00ч.
среда 26.08.15 20:00ч.

ЦЕНА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ -150 ден.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...