СЕНТИМЕНТАЛНИ СУДБИНИ

LES DESTINEES SENTIMENTALES

Во доцните години на деветнаестиот век, протестански свештеник Џин Барнери предизвикува локален неред кога одлучува да се разведи од неговата опсесивна сопруга, а уште повеќе озборување кога се одлучува да се пак заедно. Во тоа време почнува да го привлекува Паулина, а тоа го забрзува разводот. Тој ги остава на неговата жена и ќерка акциите кои ги има во порцеланската фабрика, се откажува од свештеништвото, ја жени Паулина и се преселува во Швајцарија. Поради смртта на неговиот татко тој се согласува да се врати да за да ја спаси фабриката, знаејќи дека проблемите целосно ќе го сменат неговит живот.

Жанр: романтичен, драма

Траење на филмот : 180 Минути

Режија: Olivier Assayas

Улоги: Emmanuelle Béart, Charles Berling, Isabelle Huppert

Датуми на прикажување:

25.05.2016 СРЕДА во 20:00ч. во мала сала.

Проекцијата ќе се одржи во мала сала. Влез бесплатен.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...