СЕМЕЈСТВОТО БЕЛИЕ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

LA FAMILLE BELIER

Rodolph и Gigi  се во брак , живеат на фарма ,имаат  син и ќерка, но целата фамилија освен ќерката се глуви.Нејзиниот наставник по музичко образование  приметува дека таа има прекрасен глас и предлага да се пријави на приемен испит за елитен хор во Париз. Но присутна е дилемата :да замине во Париз или да остане со своето семејство, кое има потреба од неа?

Жанр: Комедија, дрема , музички

Траење на филмот: 106 мин

Режисер : Eric Lartigau

Улоги : Karin ViardFrançois DamiensEric Elmosnino 

Датуми на прикажување: 30.03.2016

Дистрибутер – Француска Алијанса , Битола

Филмот ќе се прикажува во мала сала.

Влез бесплатен .

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...