СЕМЕЈСТВО БЕЗ СОПИРАЧКИ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

A FOND

Во снимањето на филмот учествуваа над 280 македонски возачи и 180 статисти. Акциона комедија во која поврзаноста и живците се тестираат до крајни граници кога механизмот за одржување на сталната брзина во новото мини комбе ќе заглави во највисоката брзина додека фамилијата се спремаат да одат на летен одмор.

Жанр: Комедија

Траење на филмот : 96 минути

Режија: Nicolas Benamou

Улоги: José Garcia, André Dussollier, Caroline Vigneaux, Josephine Callies, Stylane Lecaille

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Дистрибутер: 2i Film

Датуми на прикажување:
02.02.2017 ЧЕТВРТОК во 20:00ч.
03.02.2017 ПЕТОК во 20:00ч.
04.02.2017 САБОТА во 22:00ч.
05.02.2017 НЕДЕЛА во 22:00ч.

Цена на влезниците:  100 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...