СЕМЕЕН ХАОС

СЕМЕЕН ХАОС
Blended

По катастрофалниот состанок на слепо, самохраните родители Лорен (Дру Баримор) и Џим (Адам Сендлер) се согласуваат околу една работа: тие никогаш повторно не сакаат да се видат еден со друг. Но, кога секој од нив ќе се пријави за возбудлив семеен одмор со своите деца, сите заедно ќе треба да делат апартман во луксузно африканско сафари одморалиште на една недела.

Жанр:Романтична комедија,
Траење на филмот: 117 мин.
Режија: Frank Coraci
Улоги: Adam Sandler, Drew Barrymore

Датуми на прикажување:

ЧЕТВРТОК 03.07.2014 20.00 ч.
ПЕТОК 04.07.2014 20.00 ч.
НЕДЕЛА 06.07.2014 20.00 ч.
ВТОРНИК 08.07.2014 20.00 ч.
СРЕДА 09.07.2014 20.00 ч.

Цена на влезници: 150 денари

ДИСТРИБУТЕР: БЛИЦ ЗАГРЕБ

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...