СЕДУМТЕ ВЕЛИЧЕНСТВЕНИ
Рејтинг 2.9
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 2.9 нормално

THE MAGNIFICENT SEVEN

Режисерот Антоан Фукуа ја носи модерната верзија во класичната приказна во Седумте величествени. Градот на Роуз Крик е под смртоносна  контрола на индустријалец Вартоломеј Бог. Очајните жители на градот ќе вработат седуммина ловци на награди, коцкари, луѓе полни со оружје. Како што го подготвуваат градот за насилна пресметка која ја очекуваат, овие седум платеници се наоѓаат себеси во ситуација во која се борат повеќе отколку за пари.

 

Жанр: Вестерн

Траење на филмот : 132 минути

Режија: Antoine Fuqua

Улоги: Denzel Washington, Chris Pratt, Ethan Hawke, Vincent D’Onofrio, Haley Bennett

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
26.09.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 22:00 ч.
27.09.2016 ВТОРНИК во 22:00 ч.
28.09.2016 СРЕДА во 22:00 ч.
29.09.2016 ЧЕТВРТОК во 22:15 ч.
30.09.2016 ПЕТОК во 22:15 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...