САН АНДРЕАС (3D)
Рејтинг 3.4
Вкупен рејтинг од 12 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.4 добро

SAN ANDREAS

После страшно силен земјотрес хеликоптер пилотот Raya( Dwayne Johnson) и спасувач ,тргнува со својата сопруга, со која што не е во најдобри односи,со цел да ја спаси отуѓената единица ќерка. Но нивното патување е само почеток на ужасот кој што го спрема природата.

Жанр: Акција, Авантура

Траење на филмот:  мин.

Режија: Brad Peyton

Улоги: Dwayne Johnson, Alexandra Daddario, Archie Panjabi, Carla Gugino

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување од:
САБОТА 27.06.2015 22.00
НЕДЕЛА 28.06.2015 22.00

Ценa: 150 ден.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...