САМО КРАЈ НА СВЕТОТ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

IT’S ONLY THE END OF THE WORLD

По 12 години отсуство, еден писател се враќа во родниот град, сакајќи да го извести семејството дека умира. Набрзо, огорченоста го менува текот на попладнето, избувнуваат бес и кавги, предизвикани од осаменост и сомнеж, додека сите обиди за емпатија се саботирани од неспособноста на луѓето да ислушаат и да сакаат.

Жанр: драма

Траење на филмот : 97 минути

Режија: Xavier Dolan

Улоги: Nathalie Baye, Vincent Cassel, Marion Cotillard, Gaspard Ulliel

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
25.12.2016 НЕДЕЛА во 20:00ч.

Цена на влезниците:  100 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...