САКАМ  (+18) (3D)
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

LOVE

1 јануари во раните утрински часови, телефонот ѕвони. Марфи се буди покрај неговата млада сопруга и нивното две годишно дете. Ја преслушува пораката која му ја оставила мајката на Електра: многу е загрижена и сака да знае дали Марфи се слушнал со нејзината ќерка. Електра, всушност, ја нема веќе некое време. Мајката се плаши дека на неа и се случило нешто. За време на долг, врнежлив ден, Марфи ќе биде сам во неговиот стан и ќе се присети на најголемата љубовна афера што некогаш ја доживеал во својот живот; ќе се присети на двете години кои ги поминал со Електра, и кои биле исполнети со огнена страст полна со ветувања, испади и грешки …

Жанр: Драма, љубовен, еротски

Траење на филмот : 135 мин

Режија: Gaspar Noé

Улоги: Karl Glusman, Aomi Muyock, Klara Kristin

Возрасна категорија: Петта категорија, 18+

Датуми на прикажување:
27.11.2015 ПЕТОК во 22:30
28.11.2015 САБОТА во 22.30
06.12.2015 НЕДЕЛА во 22.15

Цена на влезниците -200 ден

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...