САГА ЗА ВИКИНЗИТЕ: ВОИНИТЕ ОД СЕВЕР

 

Northmen – A Viking Saga

 

Група на Викинзи е заробена на непријателска територија на брегот на Алба, додека нивниот брод се движи кон една страшна бура. Нивната единствена шанса за да преживеат  е да го најдат патот до викингшката населба-Данелаг, патувајќи низ непознат и непријателски предел кој што не го познаваат. Патувањето станува трка за нивните животи, кога кралот на Алба испраќа платеници по нив. Но, кога Викинзите ќе се сретнат со еден љубезен христијански монах што проповеда со својот меч, тогаш ловците се оние кои што се ловени, така што викинзите поставуваат смртоносни стапици, безмилосно убивајќи ги нивните гонители еден по еден, кулминирајќи со последна, најсмртоносна средба.

 

 

Жанр: Акција, авантура

Траење на филмот: 97 мин.

Режија: Claudio Fäh

Улоги: Tom Hopper, Ryan Kwanten, Ken Duken, Charlie Murphy

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

 

Датуми на прикажување:

 

 

ПОНЕДЕЛ.     03.11.2014 20.00 ч.
ВТОРНИК      04.11.2014 20.00 ч.
СРЕДА           05.11.2014 20.00 ч.

 

 

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...