РОУГ 1: ПРИКАЗНА ОД ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ 3D
Рејтинг 4
Вкупен рејтинг од 6 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.0 супер

ROGUE 1: A STAR WARS STORY

Џин Ерсо, војник и криминалец од страната на Бунтовниците, ќе биде пратена од Мон Мотма да заврши голема задача за да ги украде плановите за Death Star. Со помош на Бунтовниците, Џин ќе се впушти во нешто поголемо од она што таа си замислува.

Жанр: Научна фантастика, Авантура

Траење на филмот : 133 минути

Режија: Gareth Edwards

Улоги: Felicity Jones, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker, Riz Ahmed

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Дистрибутер: 2i Film

Датуми на прикажување:
14.12.2016 СРЕДА во 20:00 ч. (претпремиера)
15.12.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
16.12.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.
18.12.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.
19.12.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
21.12.2016 СРЕДА во 20:00 ч. 2D
18.01.2017 СРЕДА во 20:00ч. 2D

Цена на влезниците:  200 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...