СОБА
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

ROOM

Џек e  петгодишно момче за кое се грижи за неговата сакана и посветена мајка. Таа се прави се за да го одржува среќен и сигурен со многу топлина и љубов правејќи типични работи како играње игри и кажување приказни. Тие се заглавени во мала просторија без прозорци која ја викаат Собата. Мајката има измислено цел универзум за Џек во неа. Но љубопитноста на  Џек расте и тие излегуваат од Собата.

Жанр: драма

Траење на филмот : 118 минути

Режија: Lenny Abrahamson

Улоги: Brie Larson, Jacob Tremblay, Sean Bridgers

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
07.02.2016 НЕДЕЛА во 22:00 ч.
08.02.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.

Поврзани објави

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

Leto kada sam naučila da letim „Летото кога научив да летам“ е нежна приказна за созревањето и помирувањето. Дванаесетгодишната Софија (Клара Хрвановиќ) сонува за кампување со друштвото и за својот прв бакнеж. Сепак, приморана е летото да го помине во трошната семејна куќа на Хвар, со својата...

TOP GUN: МАВЕРИК

TOP GUN: МАВЕРИК

Top Gun Maverick По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва. Жанр:Акција, Драма Траење на филмот :  131 минути Режија...

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...