СОБА
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

ROOM

Џек e  петгодишно момче за кое се грижи за неговата сакана и посветена мајка. Таа се прави се за да го одржува среќен и сигурен со многу топлина и љубов правејќи типични работи како играње игри и кажување приказни. Тие се заглавени во мала просторија без прозорци која ја викаат Собата. Мајката има измислено цел универзум за Џек во неа. Но љубопитноста на  Џек расте и тие излегуваат од Собата.

Жанр: драма

Траење на филмот : 118 минути

Режија: Lenny Abrahamson

Улоги: Brie Larson, Jacob Tremblay, Sean Bridgers

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
07.02.2016 НЕДЕЛА во 22:00 ч.
08.02.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...