РОГОВИ
Horns

 

„Рогови“ е фантастичен хорор снимен според бестселерот на Џо Хил. Главниот протагонист е млад дечко од Периш кој по смртта на неговата девојка, почнуваат да му растат рогови. Во малиот град во кој што живее, оваа појава дополнително го стигматизира и го претвора во главен виновник за смртта на девојката, па тој ќе мора да ги искористи супермоќите кои што роговите му ги даваат за да го пронајде вистинскиот убиец.

 

Жанр: Хорор, Фантазија

Траење на филмот: 123  мин.

Режија: Alexandre Aja

Улоги: Daniel Radcliffe, Juno Temple, Heather Graham

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

 

Датуми на прикажување:

 

 

ЧЕТВРТОК   30.10.2014 22.00 ч.
ПЕТОК          31.10.2014 22.00 ч.
САБОТА       01.11.2014 22.00 ч.
НЕДЕЛА        02.11.2014 22.00 ч.
ПОНЕДЕЛ.    03.11.2014 22.00 ч.
ВТОРНИК     04.11.2014 22.00 ч.

 

 

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...