Робокап  (RoboCop)

Робокап

(RoboCop)

 

Во 2028 година, во Детроит, Алекс Марфи- сакан сопруг, татко и добар полицаец, е тешко повреден за време на полициска задача. Мултинационалниот конгломерат OmniCorp веднаш ја искористува шансата да креира полу-човек, полу-робот полицаец.

 

Жанр: Акција, Криминалистички, Научна фантастика

 

Траење на филмот: 121 мин.

Режија: José Padilha

Улоги: Joel Kinnaman, Abbie Cornish, Michael Keaton, Gary Oldman, Samuel L. Jackson

Датуми на прикажување:
Четврток (06.02.2014)- 20.00 ч.
Петок       (07.02.2014)- 22.00 ч.
Сабота    (08.02.2014)- 22.00 ч.
Недела   (09.02.2014)- 20.00 ч.
Понед.     (10.02.2014)- 20.00 ч.
Вторник   (11.02.2014)- 20.00 ч.
Среда      (12.02.2014)- 22.00 ч.
Цена: 150 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...