РИТАМОТ НА ЛУДИЛОТО

Whiplash

Andrew Naiman е млад амбициозен џез тапанар кој сака да се пробие до врвот. Прогонуван од фактот дека татко му е пропаднат писател, Andrew секој ден копнее да стане најдобриот тапанар на сите времиња. Terence Fletcher е професор подеднакво познат по својот учителски талент и застрашувачките методи, е водител на врвниот џез бенд на кој му се придружува Andrew. Неговата страст за перфекција, наскоро се претвора во опсесија, а немилосрдните методи на учителот ќе го втурнат до границите на сопствените можности, но и до границите на менталното здравје. Неверојатната актерска изведба на J.K.Simmons му донесе Златен глобус, а на интернет се шират гласините и за Оскар но, тоа ќе го дознаеме за еден месец.

Жанр: Драма, Музички
Траење на филмот: 107 мин.
Режија: Damien Chazelle
Улоги: Miles Teller, J.K. Simmons, Melissa Benoist
Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

САБОТА 31.01.2015
22.00
НЕДЕЛА 01.02.2015
22.00

Цена на влезници: 100 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...