РИО 2

РИО 2 (3D)

RIO 2 (3D)

 

Блу, сина ара, живее совршен живот во Рио де Жанеиро со својата сакана жена Бисера и нивните три деца. Но, кога Бисерка ќе одлучи дека децата мораат да научат да живеат како и сите останати птици, работите се комплицираат…Семејството заминува од магичниот Рио во непознатите шуми на Амазонија, во кои Блу, како несмасна градска птица, не се снаоѓа баш најдобро. На патувањето, доживуваат бројни авантури, но за најголемата авантура не беа воопшто спремни – запознавањето со семејството на Бисера. Особено Блу, кој останува без текст кога ќе ја запознае својата ташта, мајката на Бисера. И покрај тоа што настојува да се вклопи, Блу се’ повеќе се плаши дека ќе ги изгуби своите жена и деца во новото окружување… Веќе комплицираната ситуација во која што се наоѓа, дополнително ја отежнува познатата злобна птица од првиот дел, Најџер, кој полека ја подготвува својата одмазда.

 

Жанр: анимиран

Траење на филмот:100 мин.

 

Режија: Carlos Saldanha

Улоги: Anne Hathaway, Rodrigo Santoro, Jamie Foxx

 

Датуми на прикажување:

 

САБОТА 10.05.2014 12.00 ч.
НЕДЕЛА 11.05.2014 12.00 ч.
САБОТА 17.05.2014 12.00 ч.
НЕДЕЛА 18.05.2014 12.00 ч.
САБОТА 24.05.2014 12.00 ч.
НЕДЕЛА 25.05.2014 12.00 ч.

 

 

ПОПУСТ: ЗА КУПЕНИ ТРИ ИЛИ ПОВЕЌЕ ВЛЕЗНИЦИ ПЛАЌАТЕ ЦЕНА ОД 170 ДЕН. НАМЕСТО РЕГУЛАРНА ЦЕНА ОД 200 ДЕН.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...