САБОТА 15.02.2014

12.00 ЛЕГО ФИЛМ 3D

20.00 ЗИМСКА ПРИКАЗНА

22.00 МОНТЕВИДЕО: СЕ ГЛЕДАМЕ!

 

НЕДЕЛА 16.02.2014

12.00 ЛЕГО ФИЛМ 3D

20.00 ЗИМСКА ПРИКАЗНА

22.00 МОНТЕВИДЕО: СЕ ГЛЕДАМЕ!

 

ПОНЕДЕЛНИК 17.02.2014

20.00 МОНТЕВИДЕО: СЕ ГЛЕДАМЕ!

22.00 ЗИМСКА ПРИКАЗНА

 

ВТОРНИК 18.02.2014

20.00 МОНТЕВИДЕО: СЕ ГЛЕДАМЕ!

22.00 ЗИМСКА ПРИКАЗНА

 

СРЕДА 19.02.2014

20.00 МОНТЕВИДЕО: СЕ ГЛЕДАМЕ!

22.00 ЗИМСКА ПРИКАЗНА

Поврзани објави

ЦРННИОТ АДАМ

ЦРННИОТ АДАМ

Black Adam Речиси 5000 години откако му беа подарени моќи од египетските богови, Црниот Адам е ослободен од затворот и е решен да му ја демонстрира на светот неговата смисла за правда во модерниот свет. Жанр: Акција, Фантазија, Научна фантастика Траење на филмот :  124 минути Режија...

МИМИ

МИМИ

Mimi Мими ги напушта своите родители, и болното минато од родното место, за да студира во Скопје. Ја запознава Сара - млада мајка со богат но насилен сопруг. Работејќи во киоскот на вујко ѝ, и како бебиситерка за Сара, Мими копнее по единственото што не може да го има - мајчинството. Жанр...

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

Competencia Oficial Трагајќи по општествен престиж, бизнисмен милијардер одлучува да финансира продукција на филм кој би оставил трага во општеството. Ги ангажира најдобрите, па ѕвездениот тим го сочинуваат редителката Лола Куевас и двајца реномирани глумци, двајцата исклучително талентирани...