ПУРПУРЕН ВРВ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

CRIMSON PEAK

Како последица на семејна трагедија, надежен автор е растргнат помеѓу љубовта кон својот пријател од детството и на искушението на мистериозниот аутсајдер. Обидувајќи се да избега на духовите од минатото, таа е оттргната во куќа која дише, крвари … и се сеќава.

Жанр: Хорор, Романтичен / љубовен

Траење на филмот: 120 Минути

Режија: Guillermo del Toro

Улоги: Mia Wasikowska , Tom Hiddleston, Jessica Chastain, Charlie Hunnam

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

16.10.2015 ПЕТОК во 22.30 ч
17.10.2015 САБОТА во 22.15 ч
18.10.2015 НЕДЕЛА во 22.15 ч
19.10.2015 ПОНЕДЕЛНИК во 22.30 ч
20.10.2015 ВТОРНИК во 22.15 ч
21.10.2015 СРЕДА во 20.00 ч
23.10.2015 ПЕТОК во 20.00 ч

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...