НЕДЕЛЕН РЕПЕРТОАР

од 28.10.(понеделник) до 03.11.2013 (недела)

 

ПОНЕДЕЛНИК 28.10.2013

 

17.00 ШТРУМФОВИ 2 (3D)
20.00 ГРАВИТАЦИЈА  (2D)
22.00 ВУЛВЕРИН (3D)

 

ВТОРНИК 29.10.2013

 

15.00 ВУЛВЕРИН (3D)
17.00 ШТРУМФОВИ 2 (3D)
22.00 ГРАВИТАЦИЈА  (2D)

 

СРЕДА 30.10.2013

 

15.00 ВУЛВЕРИН (3D)
17.00 ШТРУМФОВИ 2 (3D)
22.00 ГРАВИТАЦИЈА  (2D)

 

ЧЕТВРТОК 31.10.2013

 

17.00 ШТРУМФОВИ 2 (3D)
20.00 1Д:ОВА СМЕ НИЕ (3D)
22.00 ЗАТВОРЕНИЦИ (2D)

 

ПЕТОК 01.11.2013

 

17.00 1Д:ОВА СМЕ НИЕ (3D)
22.00 ЗАТВОРЕНИЦИ (2D)

 

САБОТА 02.11.2013

 

11.00 ШТРУМФОВИ 2 (3D)
17.00 ВУЛВЕРИН (3D)
20.00 1Д:ОВА СМЕ НИЕ (3D)
22.00 ЗАТВОРЕНИЦИ (2D)

 

НЕДЕЛА 03.11.2013

 

11.00 ШТРУМФОВИ 2 (3D)
17.00 ВУЛВЕРИН (3D)
20.00 1Д:ОВА СМЕ НИЕ (3D)
22.00 ЗАТВОРЕНИЦИ (2D)

 

**Поради многубројните барања кои ги добивме филмот Вулверин ќе го прикажуваме порано од 22.00 часот, за да може да го погледне и помладата публика. Поради големиот интерес за филмот во сабота и недела ќе има уште две дополнителни проекции на Вулверин во 17.00 часот.
*** Во петок 01.11.2013 во 17.00 часот наместо проекција на Штрумфови 2, ќе има проекција на 1Д:Ова сме ние.

 

Сите промени се направиме за да излеземе во пресрет на различните барањата на публиката.
Се гледаме на кино!

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...