ПРИТАЕНО ЗЛО: ПОСЛЕДНО ПОДГЛАВЈЕ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 6 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

RESIDENT EVIL: THE FINAL CHAPTER 

Дејствието продолжува таму каде што застана во филмот „Притаено зло: Освета“. Човештвото стои на стаклени нозе во Вашингтон. Како единствен преживеан од последниот напад над немртвите орди, Алис мора да се врати онаму каде што започна кошмарот во Ракун Сити, каде што корпорацијата Унбрела собира сили за последен удар врз преживеаните од апокалипсата.

Жанр: Хорор, Акција

Траење на филмот : 101 минути

Режија: Paul W.S. Anderson

Улоги: Milla Jovovich, Ali Larter, Iain Glen, Shawn Roberts

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Дистрибутер: Continental Film doo

Датуми на прикажување:
26.01.2017 ЧЕТВРТОК во 20:00ч. 3D
27.01.2017 ПЕТОК во 20:00ч.  3D
28.01.2017 САБОТА во 20:00ч.  3D
29.01.2017 НЕДЕЛА во 20:00ч.  2D
30.01.2017 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00ч. 3D
31.01.2017 ВТОРНИК во 20:00ч. 3D
01.03.2017 СРЕДА во 20:00ч. 2D

Цена на влезниците:  200 денари за 3D, 150 денари за 2D.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...