ПРИСТИГНУВАЊЕ

ARRIVAL

Кога мистериозно вселенско летало ќе слета на Земјата, создаден е елитен тим предводен од лингвистот Луиз Бенкс за да истражуваат. Како што човештвото му се заканува глобална војна, тимот на Бенкс се во трка со времето за да ги пронајде одгворите и за да ги пронајде таа ќе го загрози сопствениот живот но и на целото човештво.

Жанр: Научна фантастика

Траење на филмот : 116 минути

Режија: Denis Villeneuve

Улоги: Amy Adams, Jeremy Renner, Forest Whitaker, Michael Stuhlbarg

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
22.12.2016 ЧЕТВРТОК во 22:00 ч.

Цена на влезниците:  100 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...