Пресметка на легендите  Grudge Match

Пресметка на легендите

Grudge Match

 

По 30 години од последниот меч, двајца средновечни боксерски ривали се враќаат од пензија поради последната борба. Во филмот „Пресметка на легендите“, Сталоне и ДеНиро ги толкуваат Хенри „Razor“ Шарп и Били.

 

Жанр: Комедија

Траење на филмот: 113 мин.

Режија: Peter Segal

Улоги: Sylvester Stallone, Robert De Niro, Kim Basinger, Kevin Hart, Jon Bernthal

 

Датуми на прикажување: 27.01.2014 до 30.01.2014

Термин: 22.00 часот

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...