Практикант
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

THE INTERN

Во оваа комедија за 70-годишен пензионер кој притоа е и вдовец и се осеќа многу бескорисно живеејќи толку монотонен живот,Роберт Де Ниро уште еднаш ја покажа својата хумористична страна.Да се вклучи во општеството , да се чувствува корисен и да ја врати динамичноста во својот живот ,тој се одлучува да се пријави како практикант во редакцијата на модно списание.

Жанр: комедија

Траење на филмот: 121 мин.

Режија: NancyMeyers

Улоги: Anne Hathaway, Robert De Niro, Nat Wolff

Возрасна категорија:

Датуми на прикажување:

05.10.2015 ПОНЕДЕЛНИК во 18.00 ч
08.10.2015 ЧЕТВРТОК во 22.15 ч
09.10.2015 ПETOK во 20.00 ч
13.10.2015 ВТОРНИК во 20.00 ч
24.10.2015 САБОТА во 20.00 ч

Цена на влезниците -150 ден

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...