ПОВРАТНИК
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

THE REVENANT 

Во 1820-тите години граничарот Хју Глас, тргнува по патот на одмаздата против оние кои го оставија да умре откако беше нападнат од мечка. Инспириран од вистински настани.

Жанр: Научна фантастика, Фантазија

Траење на филмот : 151 минута

Режија: Alejandro González Iñárritu

Улоги: Tom Hardy, Leonardo DiCaprio, Domhnall Gleeson

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
23.01.2016 САБОТА во 20:00 ч.
24.01.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.
01.02.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
02.02.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.
03.02.2016 СРЕДА во 20:00 ч.

 

Поврзани објави

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

Leto kada sam naučila da letim „Летото кога научив да летам“ е нежна приказна за созревањето и помирувањето. Дванаесетгодишната Софија (Клара Хрвановиќ) сонува за кампување со друштвото и за својот прв бакнеж. Сепак, приморана е летото да го помине во трошната семејна куќа на Хвар, со својата...

TOP GUN: МАВЕРИК

TOP GUN: МАВЕРИК

Top Gun Maverick По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва. Жанр:Акција, Драма Траење на филмот :  131 минути Режија...

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...