ПОВИКУВАЊЕ 2
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 11 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

THE CONJURING 2

Второто продолжение на филмот е базирано на вистинити случувања кои се случувале во куќа во англискиот град Бримсдаун. Се работи за една од најважните паранормални случаи во светот кои ги погодиле семејството Ходгсон, а Ед Ворен овој случај го наведол како една од најстрашните искуства во текот на неговата кариера. Ед починал во 2006 година, а Лорејн и денес се занимава со истражување на паранормални појави.

Жанр: Хорор

Траење на филмот : 135 Минути

Режија: James Wan

Улоги: Vera Farmiga, Patrick Wilson

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

14.08.2016 НЕДЕЛА во 22:15 ч.

Цена на влезниците: 100 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...