ПОВИКУВАЊЕ 2
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 11 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

THE CONJURING 2

Второто продолжение на филмот е базирано на вистинити случувања кои се случувале во куќа во англискиот град Бримсдаун. Се работи за една од најважните паранормални случаи во светот кои ги погодиле семејството Ходгсон, а Ед Ворен овој случај го наведол како една од најстрашните искуства во текот на неговата кариера. Ед починал во 2006 година, а Лорејн и денес се занимава со истражување на паранормални појави.

Жанр: Хорор

Траење на филмот : 135 Минути

Режија: James Wan

Улоги: Vera Farmiga, Patrick Wilson

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

14.08.2016 НЕДЕЛА во 22:15 ч.

Цена на влезниците: 100 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...