ПОСЕБНА
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

THE GIRL WITH ALL THE GIFTS

Во блиска дистописка иднина, човештвото е опустошено од страна на мистериозени заболувања. Оние кои се заболени се претвараат во луѓе во кои јадат човечко месо. Единствената надеж на човештвото е една мала група на хибридни деца кои се жедни за човечко месо, но ја задржуваат способноста да размислуваат и чувствуваат. Тие одат на училиште во армиската база во рурална Велика Британија, каде што тие се изложени на сурови експерименти од страна на д-р Каролина. Наставничката Хелен многу се зближува со исклучителна девојка по име Мелани со која формира посебна врска. Но, кога базата е нападната, тие бегаат од таму и се соочуваат со опасно патување за опстанок, за време на кое Мелани мора да се помири со која е таа.

Жанр: Хорор, Драма, Трилер

Траење на филмот : 94 минути

Режија: Colm McCarthy

Улоги: Gemma Arterton, Glenn Close, Paddy Considine

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
29.10.2016 САБОТА во 22:00Ч.
30.10.2016 НЕДЕЛА во 22:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...