ПOЛТЕРГАЈСТ: КУЌЕН ДУХ   (3Д)
Рејтинг 3.9
Вкупен рејтинг од 4 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.9 добро

POLTERGEIST   (3D)

Домот на едно американско семејство е тероризиран од непознати зли сили. Кога тие зли сили ќе ја нападнат куќата во тивкото предградие и ќе ја земат најмладата ќерка, семејството мора да се обедини за да ја спаси од нив.

Жанр: хорор

Траење на филмот: 93  мин.

Режија: Gil Kenan

Улоги: Sam Rockwell, Rosemarie DeWitt, Jane Adams, Jared Harris

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување од :21.05.2015

Недела 07.06.2015 22:15ч.

Влезници по цена од 200 ден.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...