ПОДЗЕМЕН СВЕТ: КРВАВИ ВОЈНИ 3D
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

UNDERWORLD: BLOOD WARS

Во следниот дел од блокбастер франшизата, „Подземен свет: Крвави војни“ ја гледаме убиствената Селен (Кејт Бекинсејл) како ги одбива нападите на Врколаци како и на Вампирите коишто ја имаат предадено. Заедно со нејзините сојузници, Дејвид (Тео Џејмс) и неговиот татко Томас (Чарлс Денс), таа мора да ја прекине вечната борба помеѓу Лајканите и Вампирите, дури и ако тоа значи дека таа мора да ја направи најголемата жртва.

Жанр: Акција, Фантазија, Хорор

Траење на филмот : 92 минути

Режија: Anna Foerster

Улоги: Kate Beckinsale, Tobias Menzies

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Дистрибутер: Continental Film doo

Датуми на прикажување:
01.12.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
03.12.2016 САБОТА во 20:00 ч.
04.12.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.
06.12.2016 ВТОРНИК во 22:00 ч.
07.12.2016 СРЕДА во 22:00 ч.

Цена на влезниците:  200 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...