ПОДАРОК

THE GIFT

Животите на еден млад брачен пар се втурнати во бурен вител од настани кога еден поранешен познајник на мажот донесува загадочен подарок и се открива ужасна тајна по повеќе од дваесет години.

Жанр: Хорор, Трилер

Траење на филмот: 108 мин.

Режија: Joel Edgerton

Улоги: Jason Bateman, Joel Edgerton, Rebecca Hall, Busy Philipps, Katie Aselton

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

понеделник 24.08.15 – 22:00 ч.
вторник 25.08.15 – 22:00 ч.
среда 26.08.15 – 22:00 ч.
четврток 27.08.15 – 22:00 ч.

ЦЕНА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ-150 ДЕН.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...