ПОД ЛУПА
Рејтинг 3
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.0 добро

SPOTLIGHT 

Филмот е заснован на вистинска приказна од 2002 година, кога тимот на бунтовниот новинар на Бостон Глоуб почнува да ги истражува наводите за злоставување деца во католичката црква. Нивното долготрајно истражување открива децении заташкувања на највисоките нивоа од верскиот, од правниот и од државниот систем. Тие го придвижија бранот револуции во целиот свет.Филмот доби шест номинации за Оскар – за најдобар филм, за најдобра режија (Томас МекКарти), за споредна машка улога (Марк Рафало), за споредна актерка (Рејчел МекАдамс), за монтажа и за оригинално сценарио.

 

Жанр:  Драма, Трилер

Траење на филмот : 128 минути

Режија: Thomas McCarthy

Улоги: Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams, Liev Schreiber

Возрасна категорија:  Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

12.03.2016 САБОТА во 22:15 ч.
13.03.2016 НЕДЕЛА во 22:15 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...