ПЛАТЕНИЦИ 3

The Expendables 3

Во продолжениено на филмот од 2012 год. „Платениците“, на чело со Барни Рос, се соочуваат со ко-основачот на тимот Конрад Стоунбанкс. Рос беше принуден да го убие Стоунбанкс откако дозна дека дека тој стана бездушен дилер на оружје, но Стоунбанкс преживеа и сега е решен да го уништи Барни Рос и неговиот тим на Платеници. Затоа Рос започна да собира од новата и помладата генерација на Платеници да му помогнат на тимот и да го поразат неговиот стар противник.

Жанр: Акција, авантура, трилер

Траење на филмот: 126 минути

Режија: Патрик Хјуџес

Настапуваат: Силвестер Сталоне, Џејсон Статам, Антонио Бандерас, Џет Ли, Весли Снајпс, Мел Гибсон, Харисон Форд, Арнолд Шварценегер, Килан Латц и др.

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

 

Датуми на прикажување:

 

ЧЕТВРТОК  14.08.2014 20.00 ч.
ПЕТОК        15.08.2014 20.00 ч.
САБОТА      16.08.2014 -нема проекција-
НЕДЕЛА      17.08.2014 20.00 ч.
ПОНЕДЕЛ.  18.08.2014 20.00 ч.
ВТОРНИК   19.08.2014 -нема проекција-
СРЕДА         20.08.2014 20.00 ч.


Цена на влезници:
150 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...