ПЛАНЕТА НА МАЈМУНИТЕ – РЕВОЛУЦИЈА (3D)

ПЛАНЕТА НА МАЈМУНИТЕ – РЕВОЛУЦИЈА (3D)

Dawn of the Planet of the Apes(3D)

Голема нација на генетски еволуирани мајмуни предводена од Цезар е загрозена од група на луѓе преживеани од катастрофалниот вирус што се појавил пред десет години. Примирјето кое го склучиле мајмуните и луѓето е краткотрајно и сена работ на војна која што ќе го одреди доминантниот вид на Земјата.

Жанр: Научна фантастика

Траење на филмот: 130 мин.

Режија: Matt Reeves

Улоги: Andy Serkis, Jason Clarke, Kodi Smit-McPhee

 

Датуми на прикажување:

 

Четврток       17.07.2014 20.00 ч.
Петок            18.07.2014 20.00 ч.
Сабота          19.07.2014 20.00 ч.
Недела         20.07.2014 20.00 ч.
Вторник        21.07.2014 20.00 ч.
Среда           22.07.2014 20.00 ч.
Сабота           02.08.2014                22.00 ч.
Недела           03.08.2014                22.00 ч.

Цена на влезници: 200 денари

 

 

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...