ПИТ И ЗМЕЈОТ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

PETE’S DRAGON

Римејк на класичниот Пит и змејот на Дизни од 1977. Авантурите на едно сираче по име Пит и неговиот пријател Елиот, кој сосема случајно се случува да е змеј.

Жанр: Авентура, фамилијарен, фантазија

Траење на филмот :

Режија: David Lowery

Улоги: Oakes Fegley, Bryce Dallas Howard, Karl Urban, Robert Redford, Wes Bentley

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:
19.08.2016 ПЕТОК во 18:00 ч.
20.08.2016 САБОТА во 18:00 ч.
21.08.2016 НЕДЕЛА во 18:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...

ВЕНОМ 2

ВЕНОМ 2

Venom: Let There Be Carnage Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексните ликови на Марвел. Жанр:  Акција, Научна фантастика Траење на филмот : 90 минути Режија:  Andy Serkis Улоги:  Tom Hardy, Woody Harrelson...