Пингвините од Мадагаскар 3D
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Пингвините од Мадагаскар (3D)

Penguins of Madagascar (3D)

 

Супер шпионите не се раѓаат… тие се испилуваат. Откријте ги тајните на откачените и смешни птици кои тајно учествуваат во светската шпионска мрежа: Скипер, Ковалски, Рико и Прајват. Овие елитни момци ги здружуваат своите сили со тајната организација Северен Ветер, која е предводена од симпатичниот и крупен Таен Агент (би можеле да ви го кажеме неговото име, но тоа… знаете… може да го открие неговиот идентитет). Заедно тие мораат да го сопрат лошиот Доктор Октавиус Брин кој сака да го уништи светот.

Жанр: Анимиран

Траење на филмот: 92 мин.

Технологија: 3D

Режија: Eric Darnell, Simon J. Smith

Улоги: Tom McGrath, Chris Miller, Christopher Knights

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:

 

САБОТА       29.11.2014 12.00 ч.
НЕДЕЛА       30.11.2014 12.00 ч.
ЧЕТВРТОК   04.12.2014 18.00 ч.
САБОТА       06.12.2014 18.00 ч.
НЕДЕЛА       07.12.2014 18.00 ч.

 

Цена на влезници: 200 денари

Цена со фамилијарен попуст: 170 денари (за три или повеќе купени влезници)

 

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...