ПИКСЕЛИ (3Д)
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

PIXELS

Кога вонземјани ќе ја интерпретираат класичната видео игра како објава за војна,тие ја напаѓаат Земјата со користење на игри како модели.Знаејќи дека мора да употреби иста стратегија,претседателот Вил Купер го вработува неговиот другар од детските денови ,поранешен шампион во видео игри и инсталатор на домашно кино Сем Бренер(Адам Сендлер) да го води тимот на играчи за да се спаси планетата.

Жанр: Анимиран / цртан, Научна фантастика

Траење на филмот:

Режија: Chris Columbus

Улоги: Adam Sandler, Michelle Monaghan, Kevin James, Peter Dinklage

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

Четврток 23.07.2015 во 20.00 ч
Петок 24.07.2015 во 20.00 ч
Сабота 25.07.2015 во 20.00 ч
Недела 26.07.2015 во 22.00 ч

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...