ПИКСЕЛИ (3Д)
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

PIXELS

Кога вонземјани ќе ја интерпретираат класичната видео игра како објава за војна,тие ја напаѓаат Земјата со користење на игри како модели.Знаејќи дека мора да употреби иста стратегија,претседателот Вил Купер го вработува неговиот другар од детските денови ,поранешен шампион во видео игри и инсталатор на домашно кино Сем Бренер(Адам Сендлер) да го води тимот на играчи за да се спаси планетата.

Жанр: Анимиран / цртан, Научна фантастика

Траење на филмот:

Режија: Chris Columbus

Улоги: Adam Sandler, Michelle Monaghan, Kevin James, Peter Dinklage

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

Четврток 23.07.2015 во 20.00 ч
Петок 24.07.2015 во 20.00 ч
Сабота 25.07.2015 во 20.00 ч
Недела 26.07.2015 во 22.00 ч

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...