ПЕТТИОТ БРАН
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

THE FIFTH WAVE

Четири бранови на вонземјански напади ја уништија скоро целата земја. Кеси во страв очајно се труди да го спаси својот мал брат. Приготвувајќи се за петтиот бран, Кеси се здружува со млад човек кој би можел да стане нејзината надеж, само доколку се научи да му верува.

Жанр: Научна фантастика

Траење на филмот : 112 минути

Режија: J Blakeson

Улоги: Chloë Grace Moretz, Nick Robinson, Alex Roe, Tony Revolori

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
18.02.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
19.02.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.
20.02.2016 САБОТА во 20:00 ч.
21.02.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...