ПЕТТИОТ БРАН
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

THE FIFTH WAVE

Четири бранови на вонземјански напади ја уништија скоро целата земја. Кеси во страв очајно се труди да го спаси својот мал брат. Приготвувајќи се за петтиот бран, Кеси се здружува со млад човек кој би можел да стане нејзината надеж, само доколку се научи да му верува.

Жанр: Научна фантастика

Траење на филмот : 112 минути

Режија: J Blakeson

Улоги: Chloë Grace Moretz, Nick Robinson, Alex Roe, Tony Revolori

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
18.02.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
19.02.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.
20.02.2016 САБОТА во 20:00 ч.
21.02.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...