ПЕПЕЛАШКА
Рејтинг 4.8
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.8 супер

Cinderella

Пепелашка е игран филм снимен по класичната бајка за Пепелашка. Приказната ја прати судбината на младата Ела, чиј татко се преженил по смртта на нејзината мајка. По ненадејната смрт на нејзиниот татко Ела останува на милост и немилост на нејзината маќеа и двете нејзини керќи, кои ќе ја претворат во нивна слугинка, секогаш прекриена во пепел по што ќе ја наречат Пепелашка. Пепелашка еден ден во шумата ќе има судбоносна средба со својата сродна душа, шармантниот принц. По средбата кралството организира бал на кој ќе ги покани сите девојки, на кој принцот ќе може да ја избере својата идна сопруга. Младата Ела и покрај сите работи кои ќе и ги приреди маќеата за да не стигне на балот, ќе успее да оди со помош на своите невообичаени пријатели и нејзиниот живот ќе се смени засекогаш.

Жанр: Фантазија, романтичен

Траење на филмот: 105 мин.

Режија: Kenneth Branagh

Улоги: Lily James, Richard Madden, Cate Blanchett

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:
ПОНЕДЕЛНИК 30.03.2015 20.00
ВТОРНИК 31.03.2015 22.00
СРЕДА 01.04.2015 20.00

Цена на влезници: 150 денари (фамилијарен попуст: 120 денари за купени три
или повеќе билети)

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...