ПЕКОЛНА КУЈНА
Рејтинг 3.7
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.7 добро

BURNT

Адам Џонс е готвач кој си ја уништува кариерата поради дрога и лошо однесување. Тој се откажува и прочистува од дрогата и се враќа во Лондон, со што е решен да отвори добро распространет ресторан кој ќе освои три Мишелин ѕвезди.

Жанр: Комедија, Драма

Траење на филмот:

Режија: John Wells

Улоги: Bradley Cooper, Sienna Miller, Daniel Brühl, Riccardo Scamarcio

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

26.10.2015 ПОНЕДЕЛНИК во 18:00 ч
27.10.2015 ВТОРНИК во 22.15 ч
28.10.2015 СРЕДА во 20.00 ч
31.10.2015 САБОТА во 22.00 ч

Цена на влезниците -150 ден

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...