ПЕКОЛ НА ХОРИЗОНТОТ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

DEEPWATER HORIZON

Приказната се случува на крајбрежна платформа за нафта „Deepwater Horizon“, кој експлодирал на 10 април 2010 година и го создал најлошото истурање масло во светот во Заливот на Мексико. Во режија на Питер Бенг, ова е приказна во чест на храбрите мажи и жени чиј хероизам ги спасил животите на луѓето во бродот и им ги сменил животите засекогаш.

Жанр: Драма, Акција

Траење на филмот : 107 минути

Режија: Peter Berg

Улоги: Mark Wahlberg, Dylan O’Brien, Kate Hudson, John Malkovich, Kurt Russell

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
08.10.2016 САБОТА во 22:00 ч.
09.10.2016 НЕДЕЛА во 22:00 ч.
11.10.2016 ВТОРНИК во 22:00 ч.
12.10.2016 СРЕДА во 22:15 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...